Biblioteka, dzięki temu że działa w niewielkim ośrodku miejskim, może traktować studentów w sposób indywidualny i pełniej zaspokajać ich potrzeby informacyjne i naukowe. Dostęp do zbiorów jest wolny, na życzenie studenta bibliotekarz przygotowuje lektury. Zamówienia można składać na email (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) bądź bezpośrednio w bibliotece.

Uczelnia posiada dostęp do cyfrowej bazy Biblioteki Narodowej ACADEMICA, dzięki której Studenci i Pracownicy NSW mogą korzystać z  najnowszych publikacji online. Stanowisko do korzystania z elektronicznej bazy znajduje się w Rektoracie i jest dostępne w godzinach pracy Rektoratu.

Zgromadzony księgozbiór charakteryzuje się profilem zgodnym z kierunkiem studiów. Biblioteka stara się systematycznie uzupełniać księgozbiór poprzez zakupy i pozyskiwanie nowych tytułów z darów. Szczególnie przydatne egzemplarze przekazywane są systematycznie przez Centralną Bibliotekę NBP w Warszawie oraz naszych absolwentów.

W bibliotece jest również ok. 450 pozycji publikacji w języku angielskim z zarządzania, marketingu, ekonomii i bankowości.

W bibliotece można skorzystać z takich czasopism, jak:

-        „Personel i Zarządzanie”

 -       „Marketing w Praktyce”

-        „Gazeta Bankowa”

-        „Kwartalnik Nauk o Zarządzaniu”

-        „Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw”

-        „Samorząd Europejski”

-        „Manager Magazin”

-        „Podlaski Rynek Pracy”

-        „Nauka i Gospodarka”

-        „Gospodarka Narodowa”

-        „Ekonomika i Organizacja Przedsiębiorstw” .

W bibliotece dostępne są także Zeszyty Naukowe NSW i innych uczelni.

Biblioteka współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną im. Ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach i jej Filią, które to instytucje udostępniają swoje zbiory studentom NSW.

Należy dodać, że wymiana informacji pomiędzy bibliotekarzami poszczególnych typów bibliotek pozwala na zakup większej liczby różnych tytułów bez powielania tych samych tytułów, tak by studenci mieli możliwość skorzystania z większej liczby pozycji ich interesujących.

Biblioteka korzysta z bezpłatnego programu bibliotecznego Bibliotekarz. NET, w którym są wpisane wszystkie posiadane egzemplarze książek. Studenci mają możliwość korzystania z bibliotecznego email i mogą zamawiać potrzebne tytuły, zasięgać informacji co do ich dostępności.

Nadbużańska Szkoła Wyższa w Siemiatyczach, w piątym roku istnienia, rozpoczęła publikację serii wydawniczej „Zeszyty Naukowe NSW”. Zeszyty te mają przede wszystkim służyć zarówno nauczycielom akademickim jak i studentom. Umożliwiają kadrze uczelni szybką publikację ich bieżących prac naukowych, zaś studentom uzyskanie dodatkowej literatury i miejsca dla publikowania wyróżniających się prac I stopnia (licencjackich). W ten sposób Zeszyty stały się wizytówką zaangażowania środowiska akademickiego NSW w działalność naukowo-badawczą.

Publikacje w Zeszytach stały się podstawą dyskusji nauczycieli akademickich, praktyków życia gospodarczego i studentów oraz absolwentów uczelni.